Reklama

Peregrynacja ikony Matki Bożej od oceanu do oceanu

Od Władywostoku do Fatimy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

12 sierpnia powitamy w Polsce Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej, która w ramach peregrynacji „Od oceanu do oceanu” nawiedziła już Rosję, Białoruś, Ukrainę, Łotwę i Litwę. Peregrynacja, która rozpoczęła się 14 czerwca we Władywostoku, a zakończy w grudniu w Fatimie, została zorganizowana w intencji obrony życia. - Ikona Matki Bożej spotyka się wszędzie ze czcią i zainteresowaniem - mówi Ewa Kowalewska, liderka Human Life International w Polsce. - Wierni przybywają czasem z bardzo daleka, aby wziąć udział w peregrynacji, czekają w kolejkach, by ucałować Ikonę i oddać się pod macierzyńską opiekę Matki Bożej. W czasie peregrynacji organizowane są również konferencje na temat zapobiegania aborcji i patologiom oraz wspierania tradycyjnych wartości rodzinnych.
Pierwszym miejscem, gdzie zatrzyma się Ikona na terenie Polski, jest sanktuarium maryjne w Studzienicznej k. Augustowa. Następnie przez Sokółkę i Supraśl pojedzie do Białegostoku, gdzie nawiedzi katedrę rzymskokatolicką pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a następnie zostanie przekazana Kościołowi prawosławnemu i goszczona w katedrze pw. św. Mikołaja Cudotwórcy. W kolejnych dniach zatrzyma się m.in. w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, kościele prawosławnym pw. św. Mikołaja w Gdańsku i katedrze w Gdańsku-Oliwie. W noc święta Wniebowzięcia Ikona Jasnogórska nawiedzi Kalwarię Wejherowską, 15 sierpnia rano - Kościerzynę i wieczorem - Szczecin. Kolejne etapy wędrówki prowadzą przez Nakło n. Notecią, Bydgoszcz, Toruń, Warszawę i Warszawę-Pragę do Łodzi. 22 sierpnia Ikona dotrze na Jasną Górę, gdzie po uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, adoracji i Apelu Jasnogórskim odbędzie się całonocne czuwanie. Kolejne spotkania w ramach międzynarodowej pielgrzymki zaplanowane są: w sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich, klasztorze Ojców Paulinów na Skałce w Krakowie, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. 26 sierpnia Ikona opuści Polskę, udając się na kolejny etap pielgrzymki w obronie życia - do Czech. We wrześniu nawiedzi Słowację i Węgry, Rumunię, Chorwację, Włochy i Austrię. W sumie na trasie peregrynacji znajdują się 23 kraje. Wiele środowisk jest zainteresowanych kontynuowaniem peregrynacji na innych kontynentach, m.in. w USA, Ameryce Południowej, Afryce i Australii. Szczegóły na: www.odoceanudooceanu.pl.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: tylko serca pełne pokoju budują sprawiedliwy i trwały pokój

2026-02-24 16:32

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Nieznany dotąd wstęp Leona XIV do książki „Peace Be with You!”, wydanej przez HarperCollins, ukazuje pokój jako „dar i zobowiązanie” i „jedną z wielkich kwestii naszych czasów”. Od 24 lutego publikacja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych i innych krajach anglojęzycznych jako angielska wersja książki „E pace sia!”, ogłoszonej w sierpniu 2025 r. przez Libreria Editrice Vaticana. Książka ukazała się po polsku nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu pod tytułem „Pokój wam!”.

We wstępie Papież Leon XIV podejmuje refleksję nad pokojem jako rzeczywistością o podwójnym wymiarze: „zarówno dar, jak i zobowiązanie”. Pokój jest - jak pisze - „darem od Boga budowanym przez mężczyzn i kobiety na przestrzeni wieków”, ale równocześnie zadaniem powierzonym ludzkiej odpowiedzialności.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Kazimierza Królewicza

[ TEMATY ]

nowenna

św. Kazimierz Królewicz

Karol Porwich/Niedziela

Św. Kazimierz Jagiellończyk – królewicz

Św. Kazimierz Jagiellończyk – królewicz

Nowenna do odprawiania przed świętem św. Kazimierza Królewicza (23 lutego - 3 marca) lub w dowolnym terminie.

Boże, nieskończony w swej dobroci, wysłuchaj próśb moich, oświeć mój rozum i skieruj serce do spełniania dobrych uczynków. Święty Kazimierzu, wstawiaj się za mną, abym potrafił Ciebie naśladować, zdobywał umiejętność wybierania dobra, obrony wiary katolickiej i moralności w sercach ludzi, mógł skutecznie odpierać pokusy, zachować czystość ciała i serca, pozostając wiernym członkiem Kościoła Twego. Pokaż mi, o Panie, co mam czynić, aby osiągnąć królestwo niebieskie. Amen.
CZYTAJ DALEJ

Memy z Panem Jezusem w gnieźnieńskim muzeum. Po nagłośnieniu sprawy usunięto część ekspozycji

2026-02-25 07:14

[ TEMATY ]

muzeum

Screen youtube.com / Muzeum Początków Państwa Polskiego

Na wystawie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie znalazły się memy kpiące m.in. z męki Chrystusa. Po tym, jak sprawę nagłośniono, placówka informuje, że usunęła część ekspozycji. Z oświadczenia nie wynika, by autorzy wystawy widzieli w niej coś niewłaściwego. Tłumaczą tylko, że „uszanowali zdanie odbiorców”.

Mowa o części wystawy "RE: Średniowiecze. 1000 lat 1000 wersji", zainaugurowanej w Muzeum na początku lutego br. Jak podnosi instytucja w mediach społecznościowych, celem wystawy jest pokazanie średniowiecza jako „epoki wielkich przemian, ale też jako inspiracji, która wciąż żyje w kulturze - od narodowych mitów po fantastykę, modę i memy”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję