Do czego służy żołnierski hełm? W zasadzie do ochrony głowy. Jednak jeden z polityków Platformy Obywatelskiej dał dowód na to, że hełm może służyć również do ochrony wręcz obezwładniającej, ale dobrze zadomowionej pod czaszką głupoty. Warunek? - Trzeba na hełm naciągnąć „to i owo”, przy czym nie jest to siatka maskująca. Potem dać się w takim „rynsztunku” sfotografować, a zdjęcie zamieścić na jednym z portali społecznościowych.
Może „wyczyn” młodego polityka PO należałoby potraktować jedynie jako idiotyczny wybryk, po którym „sprawca” pali się ze wstydu za drwiny i zranienie uczuć rodzin żołnierzy służących w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie, a następnie znika ze sceny politycznej? Co jednak w sytuacji, gdy różnorodne „wpadki” i inne „oryginalne działania” przytrafiają się wyżej (i najwyżej) postawionym politykom? Czy to już „standard”?
Pozostaje westchnąć głęboko: „Jacy politycy, takie standardy!”. Tylko czy jako naród, niejednokrotnie dający świadectwo heroizmu i szlachetności, naprawdę zasłużyliśmy sobie na tak poniżające zachowania osób, które pełniąc funkcje publiczne, także nas reprezentują? Przecież Polska to bardzo ważna sprawa!
Japońska firma odpowiedziała na ostatnią falę upałów wprowadzeniem na rynek „ludzkiej lodówki” - przenośnej jednoosobowej kabiny chłodzącej o nazwie Do Hiemon Box - przekazała agencja UPI.
Kabina może obniżyć temperaturę ciała, przebywającego w niej człowieka, w ciągu 5-10 minut - wyjaśnił w piątek portal handlowy Hypebeast.
Dobre życie polega na dokonywaniu właściwych wyborów. Nie ogranicza się do wybierania między dobrem a złem, bo to minimum, lecz z wielu dobrych możliwości wybiera najlepsze. Nie jest to łatwe, dlatego zawsze istnieje potrzeba głębokiej refleksji, tym bardziej owocnej, kiedy jest karmiona modlitwą. Na początku panowania nad Izraelem król Salomon otrzymał od Boga propozycję daru, który sam dla siebie wybierze. Odpowiedział słowami modlitwy, prosząc o „serce rozumne do sądzenia Twego ludu i rozróżniania dobra od zła”. Wybrał dar mądrości, który miał służyć jego osobistej pomyślności oraz dobru całej wspólnoty. Bóg wiedział, że wielu przywódców i wodzów prosiłoby o długie życie, bogactwa albo zgubę nieprzyjaciół, docenił zatem ów wybór i spełnił pragnienie młodego króla.
Wszystko wskazuje na to, że atak w berlińskim Tiergarten był islamistycznym zamachem terrorystycznym – powiedział w niedzielę minister spraw wewnętrznych Niemiec Alexander Dobrindt. Jak dodał, sprawca na miejscu zbrodni prawdopodobnie atakował ludzi także maczetą.
Na konferencji prasowej w pobliżu miejsca zdarzenia Dobrindt poinformował, że w ataku zginęła jedna osoba, a 29 zostały ranne. Wcześniej niemiecka straż pożarna przekazała, że wśród rannych trzy osoby znajdują się w stanie zagrażającym życiu.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.