Reklama

Z Loży Komentatorskiej:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oto przed Państwem bracia bliźniacy Frank i Ronald de Boerowie, z których większość gra w Barcelonie.

Cena podpisu

Prawie 120 mln PLN będzie wart pierwszy podpis Grzegorza Laty - prezesa PZPN pod nowym kontraktem ze sponsorem technicznym kadry. Niebawem kończy się bowiem umowa z Pumą, która - najkrócej pisząc - ubiera naszą reprezentację. Ciekawe, czyje stroje będą nosić piłkarze w przyszłym roku. W każdym razie szkoda, że nie polskie.

Niezawodność

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) zmieniła przepisy odnośnie do silników bolidów Formuły 1. Jeden silnik będzie używany przez trzy kolejne wyścigi. Sporymi osiągnięciami w tym względzie może poszczycić się stajnia Roberta Kubicy BMW Sauber. Zarówno Polak, jak i jego partner Niemiec Nick Heidfeld w tym roku ani razu nie ukończyli wyścigu z powodu problemów technicznych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spadek

Nasza reprezentacja piłkarska zajmuje obecnie 32. miejsce w rankingu FIFA. Spadliśmy zatem o dwa oczka. Największy awans (aż o 33 lokaty) odnotowała Jamajka (obecnie 83). Największy zaś spadek „zaliczył” Cypr (107. miejsce) i Kirgistan (154. miejsce). Obie kadry spadły o 27 pozycji.

Blamaż

Niestety, któryś już raz, pięściarski pojedynek Andrzeja Gołoty zakończył się szybką i miażdżącą porażką (kontuzja lewego łokcia) z Rayem Austinem przez techniczny nokaut po pierwszej rundzie w Chinach. Polak już w trzeciej sekundzie znalazł się prawie na deskach po prostej kombinacji Amerykanina. Wydaje się, że nasz prawie 41-letni rodak powinien definitywnie zakończyć swoją długą karierę (41 zwycięstw, 7 porażek, 1 remis). W tym sporcie emerytura w takim wieku to nie wstyd.

Jacek

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Józefa

[ TEMATY ]

nowenna

św. Józef

Bożena Sztajner/Niedziela

Kaliski wizerunek św. Józefa

Kaliski wizerunek św. Józefa

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość św. Józefa, przypadająca na 19 marca. Z tej okazji warto pomyśleć o dołączeniu się do modlitwy nowenną do wyżej wspomnianego świętego, która rozpoczyna się 10 marca.

Dlaczego warto prosić św. Józefa o wstawiennictwo przed Bogiem i pomoc? Odpowiedzi na to pytanie udziela m.in. św. Bernard z Clairvaux (1153 r.):
CZYTAJ DALEJ

Wspomnienie św. Patryka – wielkiego Europejczyka i patrona Irlandii

[ TEMATY ]

św. Patryk

www,wikipedia.org

17 marca Kościół powszechny wspomina w liturgii św. Patryka, niewolnika piratów, pasterza owiec, mnicha i biskupa, apostoła i patrona Irlandii. Dzień św. Patryka jest w Irlandii i wszędzie, gdzie żyją Irlandczycy wielkim świętem religijnym i narodowym. Wierni przypinają sobie tego dnia trójlistną koniczynę, symbol Trójcy Świętej, o której św. Patryk miał mówić na początku każdej swojej misji. Koniczynka jest też wyrazem nadziei na zjednoczenie Irlandii.

Św. Patryk urodził się w rzymskiej Brytanii ok. 385 r. Był synem podoficera i diakona. Rodzina była chrześcijańska, ale odebrał świeckie wychowanie. Gdy miał 16 lat został uprowadzony przez irlandzkich piratów i przez sześć lat w niewoli pasł owce. W tym czasie nastąpił jego powrót do chrześcijaństwa. Na przypadkowym statku udało mu się uciec do Francji, gdzie kształcił się później w najsłynniejszych szkołach w Erinsi i w Auxerre.
CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: ma 93 lata i adoruje Najświętszy Sakrament co tydzień od 63 lat

2026-03-16 20:35

[ TEMATY ]

świadectwo

Magdalena Pijewska/Niedziela

John Angerer, 93-latek, od 63 lat przez godzinę co tydzień adoruje Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w kościele św. Augustyna w Barberton w stanie Ohio - od kiedy parafia rozpoczęła wieczystą adorację w dniu Wszystkich Świętych w 1962 roku.

Papież Jan XXIII otworzył Sobór Watykański II zaledwie 21 dni wcześniej. Oznacza to, że dziewięćdziesięciolatek poświęcił na adorację ponad 3276 godzin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję