Reklama

Franciszek

Franciszek w drodze do Dublina: Lubię być z rodzinami

„Lubię przebywać z rodzinami” – powiedział Ojciec Święty dziennikarzom w drodze z Rzymu do Dublina, podkreślając że po raz drugi weźmie jako papież udział w Światowym Spotkaniu Rodzin (poprzednie było w Filadelfii w 2015). Franciszek przywitał się osobiście z każdym z dziennikarzy towarzyszącym jemu w „Volo papale”.

[ TEMATY ]

IX Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie

Radio Luz El Salvador/facebook

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Papież przypomniał, że był już w Irlandii przed 38 laty, w 1980 roku, przez trzy miesiące, aby doskonalić się w znajomości języka angielskiego. „Dla mnie to piękne wspomnienie” – powiedział Ojciec Święty.

Przechodząc między fotelami samolotu Franciszek otrzymywał prośby o modlitwę za chorych, listy i bilety oraz rozdawał różańce. Kamerzysta „Rome Report” poinformował Franciszka, że niebawem planuje ślub, na co papież zareagował żartem: „Oto kolejny ...” a potem udzielił błogosławieństwa i wręczył dwa różańce czarny dla niego a biały dla narzeczonej, która pozostała we Włoszech.

Witając się z dziennikarzami argentyńskimi Ojciec Święty pytał ich, co pisze prasa w jego ojczyźnie, tłumacząc się, że nie ma zbyt wiele czasu, aby ją śledzić.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-08-25 12:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dublin: drugi dzień Kongresu Duszpasterskiego

[ TEMATY ]

IX Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie

World Meeting of Families 2018

Drugi dzień kongresu duszpasterskiego, trwającego w czasie Światowego Spotkania Rodzin, przebiega pod hasłem „Rodzina i miłość”. Temat ten stoi w centrum wielu odbywających się paneli i dyskusji. Do stolicy Irlandii wciąż przybywają kolejne rodziny.

Co robić, kiedy latają talerze, rola dziadków w przekazie wiary między pokoleniami, odpowiedzialne ojcostwo, płodna miłość, przygotowanie do małżeństwa w parafiach czy też handel ludźmi w dzisiejszym świecie - to niektóre z tematów porannej sesji kongresu.
CZYTAJ DALEJ

Czy słucham i wypełniam w pokorze Słowo?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Dario Acosta/Deutsche Grammophon

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 26-38.

Poniedziałek, 8 grudnia. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny .
CZYTAJ DALEJ

Sandomierskie czuwanie

2025-12-08 17:53

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, grono czcicieli Matki Bożej spotkało się tradycyjnie przy figurze Niepokalanej na sandomierskim rynku Starego Miasta. Zwyczaj ten wprowadził bp Krzysztof Nitkiewicz przed szesnastu laty.

Obecni byli: Wikariusz Generalny, Rektor Seminarium Duchownego wraz ze współpracownikami i klerykami, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży z Moderatorką Ruchu Światło Życie, Dyrektor Wydawnictwa Diecezjalnego, Księża z niektórych sandomierskich parafii, Siostry Zakonne oraz wierni świeccy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję