Reklama

IV Charytatywny mecz piłki nożnej w Lubyczy Królewskiej

Bratni remis

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

26 września na miejscowym stadionie GLKS Granica Husar w Lubyczy Królewskiej odbył się już czwarty charytatywny mecz piłki nożnej. Drużyna księży zmierzyła się w meczu rewanżowym z tutejszymi biznesmenami i przedsiębiorcami. Podczas meczu młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zbierała ofiary do puszek na akcesoria szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci.
Rolę spikera podczas meczu pełnił Stanisław Biront. Skład drużyny księży stanowili: proboszcz ks. Zbigniew Antosz, ks. Piotr Szeptuch, ks. Piotr Mazur, ks. Władysław Łukiewicz, ks. Bogdan Łoś, ks. Sławomir Kudyba, ks. Artur Sokół, ks. Krzysztof Maj, ks. Andrzej Łuszcz, diakon Emil Kancir oraz lektorzy Tomasz Pakuła i Krzysztof Nieborak z Krasnobrodu.
Drużynę biznesmenów i samorządowców tworzyli: Roman Szpindor, Witold Szpindor, Andrzej Goch, Piotr Bundyra, Adam Wielgosz, Stanisław Szopa, Zbigniew Droździel, Damian Michniak, Wiesław Załuski, Wojciech Junko, Jerzy Sulima, Piotr Rochecki, Wiesław Lasek, Jerzy Matwiejczuk i Tomasz Leszczyński. W drużynie biznesmenów i samorządowców techniką wyróżniał się Witold Szpindor, który strzelił dwie bramki dla swojej drużyny.
Całe spotkanie obfitowało w szybkie akcje zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Obydwaj bramkarze spisywali się znakomicie. Drużyna księży przez dłuższy czas przegrywała, jednak po udanych akcjach zdobyła 3 bramki. Na uznanie zasługują księża, którzy potrafili taktycznie ustawić swoją drużynę: ks. Piotr Szeptach i ks. Zbigniew Antosz. Świetnie w obronie spisywał się ks. Władysław Łukiewicz, nowy wikariusz w Lubyczy Królewskiej. Całe spotkanie zakończyło się braterskim wynikiem 4:4.
Na boisku panowała miła, waleczna atmosfera. Publiczność była zbudowana wysoką kulturą zawodników. Dla drużyny księży bramki zdobyli: ks. Artur Sokół, ks. Sławomir Kudyba, ks. Emil Kancir. Po faulu na ks. Bogdanie Łosiu sędzia meczu Daniel Hałasa odgwizdał rzut karny, który wykorzystał ks. Andrzej Łuszcz, popisując się wspaniałym strzałem w lewy róg bramki. W drużynie biznesmenów i przedsiębiorców do siatki księży trafili: Witold Szpindor, Wojciech Junko, Tomasz Leszczyński.
W trakcie całej akcji udało się zebrać 500 zł. Z serca dziękujemy za dobre serce i ofiarność.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Zbrodnia wołyńska: Z mogił wydobywane są przedmioty osobiste, np. medaliki

2026-07-23 07:35

[ TEMATY ]

zbrodnia wołyńska

Wołyń

rzeź wołyńska

PAP/Wojtek Jargiło

Jeden z artefaktów zabezpieczonych w miejscu prac ekshumacyjnych w Woli Ostrowieckiej na Wołyniu

Jeden z artefaktów zabezpieczonych w miejscu prac ekshumacyjnych w Woli Ostrowieckiej na Wołyniu

Badacze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich szczątków ofiar zbrodni wołyńskiej; największym wyzwaniem jest zlokalizowanie mogił – powiedziała PAP pracująca w Woli Ostrowieckiej na Wołyniu archeolog dr Dominika Siemińska, Naczelnik Wydziału Kresowego Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Trwa drugi tydzień prac ekshumacyjnych w Woli Ostrowieckiej na Wołyniu. Ich aktualny etap wpisuje się w wieloletnią historię badań w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej, gdzie w 1992, 2011 oraz 2015 roku odnaleziono, ekshumowano i godnie pochowano szczątki 674 osób.
CZYTAJ DALEJ

Santiago de Compostela oczekuje tysięcy pielgrzymów w uroczystość św. Jakuba

2026-07-23 16:40

[ TEMATY ]

Msza św.

Santiago de Compostela

Karol Porwich/Niedziela

W Santiago de Compostela w Hiszpanii odbędą się w sobotę 25 lipca uroczystości ku czci św. Jakuba Apostoła. Towarzyszyć im będzie bogaty program religijny i kulturalny. Oczekuje się, że do grobu św. Jakuba Apostoła w katedrze przyjdą tysiące pielgrzymów, a stolica Galicji już z niecierpliwością oczekuje Świętego Roku Compostelańskiego 2027. Tradycyjne Festas do Apóstolo, które rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do końca miesiąca, łączą liturgię, pielgrzymkę i uroczystości publiczne, są uważane za jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych i kulturalnych w Hiszpanii.

Punktem kulminacyjnym uroczystości św. Jakuba jest Msza św. pontyfikalna w katedrze, będącej od wieków celem Drogi św. Jakuba (Camino de Santiago) i jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w świecie chrześcijańskim. Uroczystościom towarzyszyć będą procesje, występy folklorystyczne, koncerty, parady historyczne, fajerwerki i wieczorny pokaz wideo na słynnej zachodniej fasadzie katedry na Plaza del Obradoiro.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję