Reklama

Prezesi w „Nadziei”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jest sobota, 5 czerwca, godzina 9.00. Wszyscy gromadzą się w kawiarence, by hymnem KSM-u uroczyście rozpocząć Zjazd Prezesów w Ośrodku „Nadzieja” w Wybrzeżu. Są przedstawiciele niemal wszystkich Oddziałów, z czego bardzo zadowolona jest nasza prezes Katarzyna Chmiel.
Po modlitwie - przywitanie oddziałów i omówienie przez nie swej działalności. Niektórzy robią to spontanicznie, podchodzą do tego z przymrużeniem oka, czyli na wesoło. Lecz większość „odprawia” to standardowo. Nikt się jednak nie nudzi.
Za chwilę - przerwa, znana wszystkim jako „Kawa czy herbata?”, po której następuje omówienie działalności KSM przez Zarząd Diecezjalny. Dowiadujemy się, co zmieniło się w naszym ośrodku, przypominamy sobie jakie spotkania miały miejsce. Godzina 11.00 to czas Eucharystii. Wszyscy w skupieniu słuchają Słowa Bożego. Po Uczcie Eucharystycznej pora na obiad. Po obiedzie udajemy się do kawiarenki na ostatnie spotkanie informacyjne. Temat: W jaki sposób pędzić wakacje z Bogiem? Odpowiedź jest prosta: skorzystać z ofert podanych przez Krajowe Prezydium! Czy ktoś się skusi? No i oczywiście plany na najbliższą przyszłość; czyli XI ZLOT KSM AP, przedstawienie programu, podział obowiązków na poszczególne oddziały.
Dobiega godzina 15.00. W Godzinie Miłosierdzia zawierzamy Bogu nasze Stowarzyszenie, najbliższe plany. Zaraz po tym nadchodzi czas pożegnania.
Wszelkiego rodzaju spotkania w Ośrodku „Nadzieja” to nie tylko wspaniała okazja na głębsze zastanowienie się nad naszą wiarą, lecz także na poznanie ciekawych ludzi. Zachęcam wszystkich do przyjazdów w to wspaniałe miejsce!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Wacław Depo: Bóg nie chce z nas mieć niewolników, ale synów i dzieci Boga

2026-02-25 16:01

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Dworzec PKP

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Wacław Depo w kaplicy pw. sw. Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu

Abp Wacław Depo w kaplicy pw. sw. Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu

W kaplicy na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przyjechał z wizytą zobaczyć wrocławską kaplicę dworcową pomodlić się z wiernymi, którzy przybywają do tego miejsca na modlitwę a także zdobyć doświadczenie do przygotowania nowej kaplicy na dworcu PKP z Częstochowie.

Monika Książek
CZYTAJ DALEJ

40 pytań Jezusa: "Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach?"

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Bóg patrzy głębiej niż czyny. Intencje kształtują nasze relacje i wybory.
CZYTAJ DALEJ

Fresk “Sąd Ostateczny” - zakończenie konserwacji przed Wielkim Tygodniem

2026-02-26 07:19

[ TEMATY ]

Michał Anioł

Kaplica Sykstyńska

Vatican Media

Prace nad nadzwyczajną konserwacją arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej postępują sprawnie i mają się zakończyć jeszcze przed Wielkim Tygodniem - okresem, kiedy tradycyjnie najwięcej osób zwiedza Kaplicę Sykstyńską.

Realizacja harmonogramu nadzwyczajnych prac konserwacyjnych przy „Sądzie Ostatecznym” przebiega zgodnie z planem. Konserwatorzy z Muzeów Watykańskich weszli na imponującą, siedmiokondygnacyjną metalową konstrukcję, która obejmuje całą powierzchnię fresku liczącą 180 metrów kwadratowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję