Anna Cichobłazińska – Rusza kolejny transport Caritas
Archidiecezji Częstochowskiej z darami dla powodzian. Akcja pomocy
będzie trwać, gdyż w wielu rodzinach żywioł pochłonął wszystko, co
potrzebne jest do życia. Księże Dyrektorze, proszę przypomnieć, gdzie
i w jaki sposób każdy z nas może pomóc powodzianom.
Ks. Ksawery Sokołowski – Dary rzeczowe i finansowe dla
powodzian zbierane są w każdej parafii. Puszki Caritas wystawione
są w kościele w widocznym dla wszystkich miejscu. Każda parafia przygotowała
dla darów specjalne pomieszczenie, w którym dyżurują osoby z parafialnych
zespołów Caritas lub inne. Blankiety wpłat na konto Caritas z dopiskiem
„Powódź” dostępne są w każdej parafii. Przypominam, że są one zwolnione
z opłat pocztowych, blankiety te są również dostępne na poczcie.
Dary rzeczowe z parafii zbierane są przez Caritas Częstochowską i
we współpracy z Caritas Kielecką i Sandomierską dostarczane do tych
regionów, które najbardziej ucierpiały przez powódź. W Częstochowie
dary zbierane są także w siedzibie Caritas przy ul. Staszica 5 oraz
w siedzibie Radia Fiat przy ul. Brzeźnickiej 59. Dotychczas caritasowskie
transporty darów z naszej archidiecezji dotarły z pomocą powodzianom
zatopionych miejscowości podsandomierskich.
Aby pomoc nasza była sprawna, potrzebujemy współdziałania
wolontariuszy. Osoby mające możliwość włączenia się w organizację
tej pomocy, prosimy o kontakt z sekretariatem Caritas przy ul. Staszica
5.
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej w imieniu Księdza
Arcybiskupa dziękuje za dotychczasowe zbiórki przeprowadzone w kościołach,
za solidarność i hojność naszych wiernych. Akcja Caritas dla powodzian
trwa, dlatego otwórzmy kolejny raz serca dla potrzebujących naszej
pomocy. Przypominamy nasze konto:
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej 42-200 Częstochowa,
ul. Staszica 5 PKO BP I O/Częstochowa Nr 10201651-266099-270-208
„Powódź”
Przez półtora miesiąca nie było żadnych wieści na temat bp. Juana Abelardo Maty. Władze odmawiały podania informacji na temat miejsca pobytu duchownego i jego stanu zdrowia. Teraz w rządowych mediach pojawiło się nagranie, w którym uwięziony biskup mówi: „Dziękuję, czuję się dobrze”.
Przez ten czas nie było żadnych informacji na temat zaginionego biskupa. Rząd wprawdzie ogłosił 4 lipca, że został on odesłany do domu po przesłuchaniu dotyczącym pochodzenia niektórych jego aktywów finansowych oraz domniemanych powiązań rodzinnych uznanych za niezgodne ze „stanem kapłańskim”. Wersja ta została zakwestionowana przez organizacje praw człowieka, które potępiły arbitralność zatrzymania. Do momentu opublikowania nagrania nie było możliwe niezależne zweryfikowanie miejsca pobytu emerytowany biskupa Estelí ani stanu jego zdrowia. Na nagraniu rozpowszechnionym w rządowych mediach widać, że hierarcha znajduje się w swoim domu. W swej wypowiedzi nie odnosi się on do swej półtoramiesięcznej nieobecności. Zapewnia jedynie, że czuje się dobrze.
W benedyktyńskim opactwie Mount Angel w stanie Oregon rozpoczęło się dziś sześciodniowe spotkanie kardynałów, biskupów i wiernych świeckich poświęcone formacji liturgicznej. Obradom przewodniczy kard. Arthur Roche, prefekt Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jak podaje Vatican News Leon XIV w przesłaniu skierowanym do prefekta i uczestników spotkania podzielił się swoimi uwagami, proponując kilka tematów, które jego zdaniem warte są głębszej refleksji.
Leon XIV przypomniał, że jego poprzednik, papież Franciszek, w liście apostolskim Desiderio desideravi ukazał piękno oraz teologiczną i duchową głębię liturgii, wskazując na potrzebę uważnej i nieustannej formacji zarówno duchowieństwa, jak i świeckich, aby ożywiać życie liturgiczne Kościoła powszechnego.
Jutro w polskiej wsi Konotopie zostanie poświęcona ogromnych rozmiarów figura Matki Bożej Miłosiernej. Monument ma ponad 55,6 metrów wysokości. Sama figura mierzy 40,6 metra, a jej podstawa w kształcie korony - 15 metrów. Tym samym będzie to najwyższy tego typu pomnik w Europie.
Dotychczas (od 2003 roku) najwyższą na naszym kontynencie była 31-metrowa figura Świętej Bogurodzicy w bułgarskim mieście Chaskowo. Tuż za nią plasowała się 30-metrowa statua Matki Bożej Najświętszego Serca w pobliżu miasteczka Miribel koło Lyonu, we Francji, zbudowana w latach 1938-1941.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.