Reklama

Niedziela Sandomierska

Połaniec

Bezcenny płyn

Wakacyjna akcja krwiodawstwa w Enei Elektrowni Połaniec.

Niedziela sandomierska 35/2023, str. II

[ TEMATY ]

Połaniec

Justyna Kosowicz

Zebrano 29 l krwi

Zebrano 29 l krwi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sezon urlopowy w pełni, a chętnych na oddawanie krwi nie brakuje. Pokazała to m.in. sierpniowa akcja „Energię mamy we krwi”. – W okresie wakacyjnym zawsze zwiększa się zapotrzebowanie na krew. Na tę potrzebę odpowiedzieli m.in. pracownicy Elektrowni Połaniec oraz okoliczni mieszkańcy. Połaniecka społeczność zawsze chętnie angażuje się w akcje honorowego krwiodawstwa, które systematycznie przeprowadza Enea. Takie wspólne działanie nie tylko daje innym pomoc, ale także integruje wokół idei honorowego krwiodawstwa – mówiła Justyna Kosowicz, rzecznik prasowy.

Podczas procedury oddawania krwi wykonywane są badania laboratoryjne, dzięki którym możemy bezpłatnie sprawdzić stan naszego zdrowia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. W 19. już edycji programu wzięło udział aż 66 osób. Po przeprowadzonym badaniu, do oddania krwi zakwalifikowało się 64 osoby. – Tradycyjnie akcję krwiodawstwa w Enei Elektrowni Połaniec przeprowadzono we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest na 8 listopada – poinformowała rzecznik.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-08-22 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadomość, tożsamość, wierność

Niedziela sandomierska 47/2024, str. V

[ TEMATY ]

Połaniec

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Wykład wygłosił Damian Potyrało

Wykład wygłosił Damian Potyrało

Pod takim hasłem w kościele św. Marcina w Połańcu został zainaugurowany cykl wykładów otwartych dotyczących współczesnych wyzwań ludzi wierzących.

Ksiądz Leszek Pituch, proboszcz parafii, powiedział, że spotkania te mają na celu pogłębianie wiedzy i świadomości uczestników na temat funkcjonowania współczesnego świata, roli Kościoła, a także wyzwań i zagrożeń, z którymi stykamy się na co dzień. Zapowiedział, że podobne spotkania będą odbywać się co dwa miesiące, a zapraszani goście – specjaliści z różnych dziedzin – mają inspirować do refleksji i dyskusji.
CZYTAJ DALEJ

Pierwsza encyklika Leona XIV: "Magnifica Humanitas". Prezentacja 25 maja

2026-05-18 13:03

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że Papież zakończył prace nad swoją pierwszą encykliką zatytułowaną "Magnifica Humanitas" o trosce o osobę ludzką w dobie sztucznej inteligencji. Dokument zostanie oficjalnie zaprezentowany 25 maja w Auli Synodu w Watykanie w obecności Ojca Świętego.

Pierwsza encyklika Leona XIV wpisuje się w kontekst 135. rocznicy ogłoszenia encykliki Rerum Novarum. W swoim historycznym dokumencie Leon XIII bronił godności człowieka wobec nierówności społecznych i wyzysku robotników, dając początek Katolickiej Nauce Społecznej.
CZYTAJ DALEJ

Majowe podróże z Maryją: Gniezno. U Matki Bożej Pocieszenia w cieniu relikwii bł. Jolenty

2026-05-18 20:56

[ TEMATY ]

Gniezno

Majowe podróże z Maryją

relikwie bł. Jolanty

archidiecezja.pl

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna i bł. Jolenty

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna i bł. Jolenty

Nasza jubileuszowa droga prowadzi nas do samego źródła polskiej państwowości i wiary – do Gniezna. To tutaj, na Wzgórzu Franciszkańskim, Maryja od wieków czeka na pielgrzymów jako Matka Boża Pocieszenia. To sanktuarium jest miejscem niezwykłym, gdzie maryjna czułość spotyka się z historią piastowskich książąt i pokorną służbą synów św. Franciszka, obecnych tu niemal od początków istnienia zakonu.

Wchodząc do gotyckiej świątyni, nasze kroki kierujemy ku bocznemu ołtarzowi, w którym jaśnieje siedemnastowieczny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Maryja na tym wizerunku patrzy na nas z niezwykłą łagodnością, a Jej oblicze emanuje pokojem, który jest darem Ducha Świętego. Tytuł „Pocieszycielki” nie jest tu przypadkowy – przez wieki mieszkańcy Gniezna i okolic przynosili tu swoje troski, szukając ratunku w czasach najazdów i osobistych dramatów. Ukoronowany w 1997 roku przez św. Jana Pawła II wizerunek przypomina nam, że Maryja jest Matką naszej narodowej i osobistej nadziei, przynosząca nam uśmiech Niebios.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję