Reklama

Niedziela Świdnicka

Parafianie za parafian

Młody duszpasterz z Wałbrzycha po raz kolejny wyszedł z duszpasterską inicjatywą, mającą na celu duchowe ożywienie parafii.

Niedziela świdnicka 10/2023, str. VI

[ TEMATY ]

prezentacja parafii

Ks. Bartosz Kocur

Duszpasterz zachęcający wiernych do podjęcia wyzwania

Duszpasterz zachęcający wiernych do podjęcia wyzwania

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O nowym dziele, jeszcze w przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, ks. Bartosz Kocur opowiadał w czasie niedzielnych homilii, wyjaśniając, na czym będzie polegała indywidualna modlitwa ogarniająca wszystkich wiernych z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Piaskowej Górze.

Jeden dzień

– W tę duchową inicjatywę o przemianę ludzkich serc naszej parafii można włączyć się indywidualnie lub całą rodziną. Liczy się przede wszystkim intencja – powiedział ks. Kocur, objaśniając, że chodzi zaledwie o jeden dzień w Wielkim Poście, aby podjąć się modlitwy różańcowej, umartwień, przestrzegać postu ścisłego oraz ofiarować Komunię świętą w intencji parafii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Te praktyki religijne mają przede wszystkim pomóc każdemu z nas zbliżyć się do Boga i pogłębiać naszą wiarę. Wielki Post to czas pokuty i nawrócenia, a inicjatywa „Parafianie za parafian” może być dla wielu ludzi okazją do wzmocnienia swojej duchowości i pogłębienia więzi z Kościołem lokalnym – dodał.

Czujemy się odpowiedzialni

Dla owocniejszego przeżycia dnia pokutnego duchowny przygotował specjalną książeczkę. – Każda zapisana osoba lub rodzina otrzymała przygotowany modlitewnik, w którym znajdują się teksty, mające pomóc w przeżyciu tego dnia w intencji parafii. Wszystkie modlitwy zostały przygotowane i przez ks. Bartosza i wspólnotę młodzieży.

Wałbrzyski wikariusz zaznaczył, że celem duszpasterskiej akcji jest pokazanie, jak wielu osobom zależy na swojej parafii. – To okazja do pokuty i modlitwy w intencji wspólnoty, w intencji ludzi chorych, załamanych, potrzebujących pomocy. Myślimy także o tych, których nie możemy spotkać w ławkach naszej świątyni. W ten sposób chcemy zrobić coś dodatkowego dla parafii i czuć się za nią odpowiedzialni, ponieważ wszyscy tworzymy jeden Kościół – zaznaczył.

Inicjatywa otrzymała błogosławieństwo miejscowego proboszcza ks. prał. Krzysztofa Moszumańskiego. W pierwszych dniach zachęty do inicjatywny przystąpiło ponad 50 osób.

2023-02-28 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafia św. Małgorzaty

Niedziela łódzka 28/2021, str. IV-V

[ TEMATY ]

prezentacja parafii

Justyna Kunikowska

Ołtarz główny Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rocha

Ołtarz główny Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rocha

Lipiec to czas żniw i intensywnej pracy rolników, którzy 13 lipca w sposób szczególny powierzają swoje intencje wspomożycielce – św. Małgorzacie, która patronuje także kościołowi i mieszkańcom wsi Chorzęcin, jednej z najstarszych miejscowości dawnego arcybiskupstwa gnieźnieńskiego.

W otulinie pól uprawnych, na szlaku łączącym Piotrków Trybunalski i Tomaszów Mazowiecki, już z oddali można dostrzec neobarokową, XIX-wieczną świątynię. Pierwsze wzmianki o wsi Chorzęcin datuje się na XIII wiek. Od tamtego czasu jej przynależność zmieniała się bardzo dynamicznie. Na początku była to diecezja gnieźnieńska, później włocławska i warszawska, a w końcu jest diecezja łódzka.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

2025-11-29 08:23

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

MK

Co gdyby znany z dzieciństwa czekoladkowy Kalendarz Adwentowy przenieść w sferę duchową?
Portal niedziela.pl oraz Niezbędnik Katolika na czas Adwentu przygotował specjalny internetowy kalendarz adwentowy.
Kalendarz Adwentowy to cykl rekolekcyjny, w którym każdego dnia, odkrywając kolejne okienko kalendarza, będziecie odkrywać nowe materiały pomocne w duchowym wzroście.
Oprócz tego każdego dnia będzie czekało na Was: słowo dnia, refleksja, wyzwanie i modlitwa.
Całość ubogaci rozważanie ks. Krzysztofa Młotka.
Przeżyjmy ten wyjątkowy czas razem.
Niech to będzie nowy początek!

1 30 listopada 2 1 grudnia 3 2 grudnia 4 3 grudnia 5 4 grudnia 6 5 grudnia 7 6 grudnia 8 7 grudnia 9 8 grudnia 10 9 grudnia 11 10 grudnia 12 11 grudnia 12 grudnia 14 13 grudnia 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Promuj akcję na swojej stronie internetowej
CZYTAJ DALEJ

Życie, które stało się odpowiedzią

2025-12-13 09:00

[ TEMATY ]

dziewica konsekrowana

Ewelina Kawalec-Bernaś

W częstochowskiej archikatedrze 11 października rozbrzmiały słowa modlitwy, które należą do najstarszych i najbardziej poruszających w tradycji Kościoła.

Właśnie wtedy Katarzyna Rula, świecka kobieta, została konsekrowana jako dziewica. Choć jej życie zewnętrznie niewiele się zmieniło – nadal pracuje, posługuje, towarzyszy ludziom – to wewnętrznie wszystko stało się nowe. – To nowy początek. Zmienia się wszystko, a zarazem nic. To głęboki wymiar duszy, którego nie da się opowiedzieć ludzkimi słowami – mówi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję