Reklama

"Wrocław - Miasto Miłości"

Niedziela legnicka 17/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Fundacja Tobiaszki, Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia, Wspólnoty Ewangelizacyjne, Grupy Teatralne, środowiska artystyczne oraz młodzież organizują imprezę rekreacyjno-kulturalną pod nazwą:

Patronat honorowy nad imprezą objęli: metropolita wrocławski kard. Henryk Gulbinowicz i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Impreza odbędzie się 24 maja 2003 na placu Wolności we Wrocławiu od godz. 12.00 do 22.00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spodziewamy się udziału kilku tysięcy uczestników, jak i wielu znanych osobistości z Wrocławia i Polski. Swój udział zapowiedziały i reklamę zapewniły media wrocławskie, jak i ogólnopolskie, np. TVP, Polskie Radio, prasa i inne.
Program obejmuje: koncerty zespołów dziecięcych i młodzieżowych, takich jak "Faustyna" z Jawora, "40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach", "Ruah", "Armia", itp., zabawy rodzinne, spektakle teatralne, pantomimę, taniec, wspólny śpiew, happeningi, wspólne tworzenie obrazów malarskich, formy plastyczne, zabawę oraz nabożeństwo Słowa Bożego z modlitwą za Wrocław.

Celem imprezy jest aktywizacja środowisk młodzieżowych, artystycznych, studenckich, prezentacja dorobku kulturalnego dzieci i młodzieży, integracja różnych środowisk, wspólna troska o miasto, twórcze spędzenie wolnego czasu, ukazanie alternatywnych form spędzenia wolnego czasu, ukazanie bogactwa duchowego Wrocławia.
Pragniemy razem z mieszkańcami naszego miasta przeżyć wiele wspaniałych chwil, jak i też modlić się wspólnie za Wrocław, jego władze, jak i mieszkańców.

Zwracamy się do Państwa o pomoc w realizacji naszego projektu.
W zależności od uzyskanej pomocy, zapewniamy reklamę w postaci logo na plakatach, ogłoszeń w czasie imprezy, jak i ustawienia banerów Waszej firmy.
Za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania i zapewniamy o naszej modlitwie.

Msza św. za naszych Dobrodziejów zostanie odprawiona w niedzielę 25 maja 2003 r. o godz. 20.00 w kościele pod wezwaniem św. Antoniego przy al. Kasprowicza 26 we Wrocławiu Karłowicach.

W imieniu Organizatorów

Ewentualną pomoc prosimy wpłacać na konto:
Fundacja Tobiaszki,
PKO BP IV O W-w Nr 63 10205242 1283970542
z dopiskiem: "WMM".

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł dr dr h.c. Krzysztof Czajkowski

2026-05-22 13:19

Archiwum

20 maja 2026 roku zmarł dr Krzysztof Czajkowski, wykładowca Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Żył 63 lata. Z Uczelnią był związany od 1 października 1990 roku (gdy występowała jeszcze pod nazwą Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie). Był pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologiczno-Historycznego, a następnie po zmianie nazwy Wydziału Humanistycznego (w 2019 roku).

Pełnił różnorodne funkcje, w tym m.in. był dyrektorem Instytutu Filologii Polskiej. Przez lata był koordynatorem Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej, która funkcjonowała przy WSP, a następnie Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
CZYTAJ DALEJ

Będzie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez działaczki proaborcyjne

2026-05-25 12:36

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

W ostatnich dniach temu jedna z aktywistek z organizacji Aborcyjny Dream Team i Aborcja bez Granic „pochwaliła się” w mediach społecznościowych, że działaczki Aborcji bez Granic pomogły parze w zabiciu swojego nienarodzonego dziecka. Chociaż stale przyzwyczajani jesteśmy do podobnych wystąpień aktywistek aborcyjnych – które z niezrozumiałych powodów nie spotykają się z żadną reakcją organów ścigania – niektóre przejawy ich skandalicznej działalności szczególnie poruszają opinię publiczną. Tak było w przypadku wypowiedzi aktywistki o udzielonej przez organizację aborcyjną pomocy w tzw. selektywnej aborcji na życzenie, której ofiarą jest jedno z bliźniąt. W związku z tym, Instytut Ordo Iuris przygotowuje zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez działaczki proaborcyjne.

Najprościej rzecz ujmując, terminem tym określa się zabicie w drodze aborcji wybranego albo wybranych (kilkoro) dzieci w ciąży mnogiej. W sprawie, o której mowa, doszło do poczęcia dwójki dzieci zamiast – jak to przedstawiła aktywistka w swoim nagraniu – planowanego jednego. Rzecz wydawałoby się normalna – przypuszczać można, że niewiele jest małżeństw albo par, które planują posiadanie na raz dwójki lub większej liczby dzieci, a to, że takie sytuacje się zdarzają zwyczajnie jest kwestią biologii. Ale nie tym razem. Rodzice zaplanowali sobie jedno dziecko i koniec, natura musi ustąpić, a w to miejsce wkracza Aborcja bez Granic ze swoją śmiercionośną „pomocą”… Organizują parze dostęp do aborcji selektywnej, czyli zabicia jednego z dzieci, tak aby plany życiowe rodziców mogły zrealizować się za wszelka cenę. Nawet za cenę życia ich własnego dziecka.
CZYTAJ DALEJ

Majowe podróże z Maryją: Wambierzyce - Dzień Matki u Królowej Rodzin

2026-05-25 20:50

[ TEMATY ]

Wambierzyce

Królowa Rodzin

Majowe podróże z Maryją

wambierzyce.pl

Cudowna figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem w Wambierzycach

Cudowna figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem w Wambierzycach

Nasza jubileuszowa wędrówka doprowadziła nas przed oblicze Matki, która od ośmiu wieków spogląda na pątników z wysokości wambierzyckiego wzgórza. Dziś, w Dzień Matki, nasze kroki kierujemy do tej monumentalnej bazyliki, która niczym serce tętni miłością do Królowej Rodzin. Pod czujną opieką synów św. Franciszka, to sanktuarium staje się dziś domem dla wszystkich matek, które przynoszą tu swoje dziękczynienia, i dla dzieci, które chcą zawierzyć swoje mamy najczulszemu z Serc.

Kiedy wchodzimy po 57 stopniach, symbolizujących wiek Maryi w chwili Jej wniebowzięcia, docieramy do centrum kultu – maleńkiej, zaledwie 28-centymetrowej figurki Matki Bożej z Dzieciątkiem. Wykonana z drewna lipowego, przedstawia Maryję trzymającą małego Jezusa, który w rączkach dzierży owoc granatu – symbol życia i płodności. Choć figurka jest skromna rozmiarem, bije z niej potęga królewskiej godności. To przed nią od wieków klękają matki, prosząc o cierpliwość, siłę i miłość, której wzór odnajdują w tej, która „wszystkie te sprawy zachowywała w swoim sercu”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję