Reklama

Niedziela Częstochowska

Pomoc dla cierpiących Syryjczyków

Niedziela częstochowska 18/2019, str. 2

[ TEMATY ]

pomoc

Syria

©Jasmin Merdan – stock.adobe.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzisiaj media już niewiele mówią o sytuacji w Syrii, ale dzięki pracującym z uchodźcami w obozach wolontariuszom Caritas dowiadujemy się, że „płacz dzieci nie ustaje»” – zauważył abp Wacław Depo w słowie pasterskim odczytanym w Poniedziałek Wielkanocny we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji częstochowskiej. Jak napisał Arcybiskup, wciąż istnieje ogromna potrzeba wspierania rodzin w utrzymaniu ich dzieci: „Nadal brakuje mleka, lekarstw, żywności oraz dostępu do edukacji. Dzieci, które nie mogą się uczyć, najczęściej przechodzą do grup przestępczych. Grupy te wykorzystują ich stan psychiczny i emocjonalny, aby radykalizować negatywne zachowania, zaś owocem takich postaw jest nienawiść do ludzi, którzy żyją w pokoju i przyjaźni”.

Zgodnie z wolą abp. Wacława Depo w Niedzielę Miłosierdzia odbyła się zbiórka ofiar przeznaczonych na dofinansowanie programów edukacyjnych dla dzieci w Syrii. Wcześniej za pośrednictwem abp. Depo przekazano 10 tys. euro na program pomocy syryjskim rodzinom „Rodzina – Rodzinie”. Miało to miejsce w czerwcu 2018 r., gdy do Częstochowy przybył abp Joseph Tobji z Aleppo wraz z delegacją młodych ludzi, świadków wojny. Środki te zostały przeznaczone na zakup mleka i lekarstw dla dzieci.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-04-30 09:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wygraj życie!

„Rak to nie wyrok” – to hasło popularne w ostatnich latach, kiedy głośno mówi się o chorobach nowotworowych, kiedy co rusz słyszy się o programach profilaktyki i dowiaduje o coraz nowszych odkryciach medycyny i sukcesach lekarzy

I faktycznie tak jest. Wcześnie wykryta choroba jest praktycznie całkowicie uleczalna. Istnieją bowiem badania, które pokażą nam, że coś się dzieje. Trzeba je tylko wykonywać i reagować, gdy zauważymy coś niepokojącego.
CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

[ TEMATY ]

Trzej Królowie

www.pl.wikipedia.org

Podróż Magów, James Tissot.

Podróż Magów, James Tissot.
Dziś, 6 stycznia, Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako Trzech Króli. Na Wschodzie była ona znana już w III w. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli. W liturgii uroczystość ta wiąże się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem. Ewangelia św. Mateusza mówi o Magach lub - według innych tłumaczeń - Mędrcach ze Wschodu, którzy idąc za gwiazdą przybyli do Jerozolimy i Betlejem szukając nowo narodzonego króla żydowskiego: "Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę".
CZYTAJ DALEJ

Bp Wołkowicz: droga w Orszaku jest wyrazem naszej wiary i pragnienia spotkania z Dzieciątkiem Jezus

2026-01-06 20:38

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Orszak Trzech Króli 2026 w Łodzi

Orszak Trzech Króli 2026 w Łodzi

Za chwilę wyruszymy w Orszaku Trzech Króli i dobrze mieć tę perspektywę, że to nasze pójście w Orszaku przed łódzką katedrę, pójście do szopki, to jest też taka droga, którą mamy przejść, która jest wyrazem drogi naszej wiary, żeby spotkać żywego Chrystusa. - mówił bp Wołkowicz.

Już po raz kolejny w uroczystość Objawienia Pańskiego główną ulica Łodzi przeszedł barwny Orszak Trzech Króli, w którym udział wzięły tysiące wiernych. Uroczysty pochód rozpoczęła Msza święta celebrowana w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi. Liturgii - która zgromadziła w świątyni i poza nią uczestników - przewodniczył biskup Zbigniew Wołkowicz, administrator Archidiecezji Łódzkiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję