Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Tak. Pomagam!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz piętnasty odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!” zorganizowana przez Caritas Polska. Również wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas rejonu biłgorajskiego włączyli się w tę akcję i w dniach 7-8 grudnia br. zbierali żywność w wyznaczonych sklepach powiatu biłgorajskiego.

Wolontariusze, ubrani w charakterystyczne czerwone koszulki z logo Caritas, wraz z opiekunami zbierali produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, konserwy mięsne i rybne oraz słodycze dla dzieci. Z nich najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Paczki żywnościowe, złożone z produktów zebranych przez wolontariuszy Caritas, trafiają w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Koordynator Szkolnych Kół Caritas w rejonie biłgorajskim Mirosław Kita podkreśla, że jest to akcja na ogromną skalę, aby można było pomóc jak największej liczbie osób. – Jest to piękna, cykliczna akcja, w którą zaangażowanych jest mnóstwo Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas, a także wolontariuszy indywidualnych. Dary te trafiają do osób z danego rejonu lub do potrzebujących uczniów szkół, z których wywodzą się poszczególne Koła Caritas. Zbieramy żywność w Biłgoraju, w Tarnogrodzie, we Frampolu i w Zwierzyńcu, gdzie akcję przeprowadza koło Caritas z Tereszpola – wskazał.

Mirosław Kita dodaje, ilu wolontariuszy angażuje się w akcję w rejonie biłgorajskim i opowiada o ich entuzjazmie i chęci niesienia pomocy: – W zbiórkę w naszym regionie zaangażowało się ponad 400 wolontariuszy. To ogromna liczba młodych ludzi, którzy nie wahają się poświęcić swojego wolnego czasu, aby sprawić drugiemu człowiekowi choć odrobinę przyjemności. Generalnie młodzież zbiera żywność dla swoich koleżanek i kolegów i dla ich rodzin, zaś wszelką nadwyżkę, jaką będzie dane koło miało, przywozi nam do biura i my w każdy czwartek te produkty rozdajemy osobom potrzebującym, które się do nas zgłoszą – podkreśla Mirosław Kita i dodaje: – Nasze Szkolne Koła Caritas działają bardzo prężnie. Są aktywne na wielu polach i chcą nieść pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Dlatego też włączamy się w różnorodne akcje na terenie Biłgoraja, jeśli tylko widzimy, że zachodzi potrzeba niesienia pomocy. Nasz udział w akcji „Tak. Pomagam!” jest czymś, na co wolontariusze czekają, prześcigają się w pomysłach i angażują się całym sercem. I za to wszystko chcę tym młodym ludziom bardzo gorąco podziękować.

2018-12-18 11:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nuda nie ma szans

Niedziela warszawska 26/2018, str. VI

[ TEMATY ]

dzieci

Caritas

wakacje

Archiwum CDW-P

Podopieczni Caritas będą wypoczywać m.in. w Tatrach koło Zakopanego, w Hucie Szklanej w Górach Świętokrzyskich i w Ustroniu koło Wisły

Podopieczni Caritas będą wypoczywać m.in. w Tatrach koło Zakopanego,
w Hucie Szklanej w Górach Świętokrzyskich i w Ustroniu koło Wisły

Mazury, góry oraz morze – to główne kierunki wakacyjnych kolonii organizowanych przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Z ich oferty skorzysta ponad 1300 dzieci, co dziesiąte przyjedzie z Białorusi i Ukrainy

Na zakończenie roku szkolnego Caritas Archidiecezji Warszawskiej (CAW) zorganizowała piknik w Lasku na Młocinach. Wychowawcy przygotowali wiele atrakcji. Były m.in. zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, a także robienie ozdób z balonów i ognisko z kiełbaskami. Najmłodszych najbardziej zaciekawił wóz strażacki, który na Młociny przyjechał aż z Marek. Strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy, ale opowiedzieli też, jak zachować się podczas pożaru oraz co robić, aby do niebezpiecznych sytuacji nie dochodziło.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

O. Michał Bortnik: KAI chce być głosem pomiędzy wiernymi i biskupami

2026-07-04 17:40

[ TEMATY ]

KAI

prezes KAI

KAI

O. Michał Bortnik OSPPE

O. Michał Bortnik OSPPE

W wypowiedzi z cyklu #OpinieKAI, o. Michał Bortnik OSPPE, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej przedstawia najważniejsze zadania stojące przez agencją. Dzieli się też osobistą perspektywą życia w klasztorze na Jasnej Górze i sprawowania funkcji rzecznika tego sanktuarium.

„Katolicka Agencja Informacyjna kroczy właściwą drogą od ponad 30 lat. Mamy mówić o tym wszystkim, czym żyje Kościół. Nie tylko o pozytywnych sprawach, ale o tym, co dotyka serca wierzących” – mówi w wywiadzie o. Michał Bortnik, który od 1 lipca został powołany na stanowisko prezesa Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz jej redaktora naczelnego. Zastąpił na tym stanowisku o. Stanisława Tasiemskiego, który pozostaje w zarządzie KAI.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję