Reklama

Niedziela Sandomierska

To już tylko 300 dni

Niedziela sandomierska 39/2015, str. 8

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Ks. Adam Stachowicz

Przygotowania do ŚDM nabieraja tempa

Przygotowania do ŚDM nabieraja tempa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Reklama

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) nabierają tempa. Wolontariusze i wielu młodych ludzi aktywnie włącza się w promocję tego dzieła. Wielu uczestników poprzednich światowych spotkań młodzieży dzieli się swoimi doświadczeniami. Patrycja Bartochowska, członek diecezjalny ŚDM, tłumaczy: – Kolejna niedziela upłynęła nam w wielu parafiach na opowiadaniu jak było na poprzednich ŚDM i co przed nami? Pozostały czas warto przeżyć jak najlepiej. Do tego zachęcali wolontariusze w kolejnych parafiach. Tym razem były to Zaleszany, Trześń i Janów Lubelski – wylicza wolontariuszka. Młodzi podczas takich spotkań, posługując na Eucharystii, dzielą się swoim świadectwem z udziału w ŚDM w Madrycie i innych miastach oraz zachęcają do włączenia się w wolontariat i otwarcia swoich domów na przyjęcie pielgrzymów. Jedną z takich osób jest Aleksandra Machniak z Gorzyc: – Uczestniczyłam w wydarzeniu promującym ŚDM. Jako świadek i uczestnik takiego spotkania w Madrycie dzieliłam się swoimi przeżyciami z tamtego miejsca oraz zachęcałam, wspólnie w grupą, do otwartej postawy wobec tego wielkiego wydarzenia, jakie już wkrótce będzie miało u nas miejsce. Po każdej Mszy św. proponowaliśmy różne gadżety, które mają przypominać o tym wydarzeniu. Nie ukrywam, że chcemy w ten sposób uzbierać także pieniądze na dofinansowanie przyjazdu na ŚDM młodzieży ze Wschodu. Żeby mogli przyjechać na spotkanie z Papieżem do Krakowa. – wyjaśniała Aleksandra.

Podobne spotkanie miało też miejsce w Janowie Lubelskim, w parafii św. Jadwigi Królowej. Jakub Małysz opowiada: – W czasie Mszy św. ks. Krystian Musiał przybliżył parafianom idee ŚDM, ich przebieg oraz podkreślił jak wielką rolę w tym wydarzeniu ma do odegrania każdy z nas, niezależnie od wieku. Pomocą w lepszym zrozumieniu czym jest ŚDM była prezentacja przygotowana przez kl. Michała Zasowskiego. W tym dniu gościliśmy w naszej parafii Olgę Surmę i Jana Bieleckiego – wolontariuszy z Diecezjalnego Centrum ŚDM oraz Barbarę Skibińską. Opowiedzieli nam o swoich wrażeniach z ŚDM w Madrycie. Natomiast ks. Krystian dodaje: – Celem naszego dzisiejszego spotkania było promowanie Spotkania Młodzieży w Krakowie. Chcemy, aby w to wielkie wydarzenie zaangażowali się wszyscy nasi parafianie. Młodzi przez całą niedzielę byli dostępni dla tych, którzy chcieli uzyskać więcej informacje na temat ŚDM, a także zakupić pamiątki, czy skosztować wypieków przygotowanych przez nasze wolontariuszki – mówił ks. Krystian.

Była też promowana akcja „L4” i inne. Wyjaśnia to Karol Piecyk: – Zachęcamy wszystkich chorych, by włączali się w akcję „L4”, czy „Młodzi dla młodych”, której celem jest podjęcie abstynencji w intencji ŚDM. Naszym pomysłem jest „Duchowa Armia ŚDM”, której celem jest modlitwa w intencji młodzieży oraz ŚDM – wylicza Karol. Cenną inicjatywą w tej parafii jest także „Parafialne Biuro ŚDM”, w którym można otrzymać informacje o Dniach Młodych. Biuro czynne jest codziennie w godz. 17-18.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-09-24 12:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: odbyła się Studniówka ŚDM 2016

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Ks. Adam Stachowicz

Msza św., ogromny tort z logiem ŚDM 2016 oraz niezwykła spontaniczność na parkiecie - tak można scharakteryzować wczorajsze świętowanie na 100 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży. W krakowskiej Studniówce ŚDM 2016 wzięło udział blisko 400 osób - wolontariuszy i liderów parafialnych zaangażowanych w przygotowania do ŚDM.

Studniówkę ŚDM 2016 rozpoczęto od Eucharystii, odprawionej w kościele Ecce Homo w Krakowie. "Na 100 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży Ewangelia pokazuje mi w jak ważnym wydarzeniu biorę udział - dziele całego Kościoła i Jezusa. A ja, będąc wolontariuszem, jestem Jego pomocnikiem. Pomocnikiem tego, który zawsze idzie za zagubioną owcą" - mówił w homilii ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, nawiązując do przypowieści o 100 owcach, z których jedna się zgubiła.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Największe drzewo świata

2026-07-10 07:26

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

To drzewo jest wyższe niż Statua Wolności, waży około 2000 ton — mniej więcej tyle, ile 350 słoni — i jest starsze niż Cesarstwo Rzymskie. Drzewo General Sherman to prawdziwy kolos. A jednak ten gigant wyrósł z ziarenka ważącego zaledwie 5 miligramów. Jezus w Ewangelii mówi właśnie o ziarnie. Ale nie chodzi Mu tylko o przyrodę. Chodzi o Słowo Boże, które pada w serce człowieka.

W tym odcinku opowiadam o Słowie, które może przetrwać w człowieku przez lata. O ziarnie, które nie zawsze kiełkuje od razu. O sercu, które nawet po długim czasie może wydać owoc. I o bł. ks. Karolu Goldzie — kapłanie, który nie tylko znał Biblię, ale oddał życie za prawdy w niej zawarte.
CZYTAJ DALEJ

Skandal miłosierdzia, ale nie skandal obchodów

2026-07-12 18:31

[ TEMATY ]

Kard. Grzegorz Ryś

skandal miłosierdzia

Red

Kard. Grzegorz Ryś ogłosił roczne przygotowania do 25-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II. To dobra wiadomość, ale pod jednym warunkiem: że nie zamienimy jej w kolejną pobożną dekorację.

Skandal – tym słowem święty Paweł opisywał krzyż: zgorszenie dla Żydów, głupstwo dla pogan. Miłosierdzie niesie w sobie tę samą wywrotową moc: kocha więcej, niż wymaga sprawiedliwość, przebacza tam, gdzie rozsądek każe się odwrócić i odejść.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję