W czasie, kiedy służba zdrowia nie jest w najlepszej kondycji, kiedy jej pracownicy protestują na Śląsku, kiedy nie możemy kupić obiecanych za złotówkę leków, kiedy mówi się nam, że kolejnym szpitalom
grozi zamknięcie, minister Łapiński zakupił dla resortu za 307 tys. zł dwa nowe samochody z luksusowym wyposażeniem. Swoją decyzję tłumaczył w następujący sposób:
Jesteśmy rządem RP, kraju, który wchodzi do Unii Europejskiej. Popatrzmy, jakimi samochodami jeżdżą ministrowie innych krajów. Inne resorty też kupują samochody, na co najmniej takim samym poziomie.
Biskup ełcki Jerzy Mazur wyświęci w piątek jednego alumna pochodzącego z Togo Rogera Siliade – poinformowało ełckie seminarium. Kuria w Ełku chce, by po święceniach ks. Roger pracował na Mazurach, ale nie wiadomo, czy będzie to możliwe z powodów formalnych.
– Jest doskonale odbierany przez wiernych. U kapłanów afrykańskich widać autentyczność, żywą wiarę, radość i entuzjazm w głoszeniu Ewangelii. To jest to, czego w polskim Kościele dziś brakuje. Wierni potrzebują takich otwartych kapłanów – powiedział PAP ks. Maczan.
Izraelska armia poinformowała, że żołnierz widoczny na zdjęciu, na którym wkłada papierosa do ust figury Matki Boskiej w chrześcijańskiej wiosce na południu Libanu, zostanie ukarany dyscyplinarnie – przekazał w środę późnym wieczorem portal Times of Israel.
W odpowiedzi na pytania mediów, izraelska armia oświadczyła, że „traktuje incydent poważnie” i podkreśliła, że zachowanie żołnierza „odbiega od wartości oczekiwanych od żołnierzy”.
Kominiarze podczas Mszy św. w katedrze wrocławskiej
Wrocławska katedra pw. św. Jana Chrzciciela wypełniła się kominiarzami. nie tylko z Polski, ale także z innych krajów europejskich m.in: Łotwy i Estonii. Eucharystia pod przewodnictwem ks. Pawła Cembrowicza, proboszcza parafii rozpoczęła tegoroczne Ogólnopolskie Święto Kominiarzy, które po raz pierwszy w historii zawitało do stolicy Dolnego Śląska.
W słowie wprowadzającym do Mszy świętej proboszcz katedry przypomniał, że tegoroczne świętowanie splata się z ważnymi jubileuszami dla środowiska kominiarskiego: 35-leciem Cechu Kominiarzy we Wrocławiu, 75-leciem Spółdzielni Pracy Usług Kominiarskich „Florian” oraz X Walnym Zjazdem Delegatów Krajowej Izby Kominiarzy. Ks. Cembrowicz podkreślił także, że intencja Mszy świętej, przez wstawiennictwo św. Floriana, jest także dziękczynieniem za codzienną służbę kominiarzy, którzy stoją na straży bezpieczeństwa domów i rodzin.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.