Reklama

Ze świata

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Krótko

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia nienarodzonych, przebywająca znowu w więzieniu, prosi o modlitwę i post w intencji dziecka zagrożonego aborcją. Jest to 6,5-miesięczne dziecko, którego matka jest przygotowywana przez służby więzienne do wyjazdu do centrum aborcyjnego. W Kanadzie dziecko można zabić w każdym czasie przed porodem.

Komisja Europejska zdecydowała, że środki antykoncepcji awaryjnej o nazwie ellaOne mogą być dostępne w krajach Unii Europejskiej bez recepty – poinformował rzecznik KE ds. zdrowia Enrico Brivio. Zastrzegł on, że to do władz krajów członkowskich należy jednak ostateczna decyzja, czy zezwolić na sprzedawanie tego produktu u siebie bez recepty.

Cementowiec „Cemfjord”, pływający pod banderą cypryjską, zatonął w pobliżu wybrzeży Szkocji. Na pokładzie było 7 Polaków i Filipińczyk. Miało to miejsce podczas silnego sztormu. Ciał marynarzy nie znaleziono.

Rosyjscy obrońcy praw człowieka twierdzą, że w walkach na wschodniej Ukrainie zginęło już 5,5 tys. rosyjskich żołnierzy. Ciała zabitych miały być wywożone w ciężarówkach „konwojów humanitarnych”, które wracały z tego regionu. Rosja wysłała 11 takich konwojów.

Litwa przygotowuje się do wojny? Może na to wskazywać fakt wydania poradnika dla obywateli tego kraju na temat, jak się zachowywać w przypadku wojny czy poważnego zagrożenia państwa.

Rosyjscy hakerzy zaatakowali strony internetowe niemieckich urzędów, w tym serwisy Bundestagu i Urzędu Kanclerskiego. Cyberprzestępcy w oświadczeniu stwierdzili, że to kara za proukraińskie stanowisko niemieckich władz.

Klęski żywiołowe w 2014 r. spowodowały 110 mld dolarów (93 mld euro) skumulowanych strat – podało niemieckie towarzystwo reasekuracyjne Munich Re (Muenchener Rueck).

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-01-13 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

2026-03-04 09:02

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Co mówił św. Jan Paweł II o mocy modlitwy w Wielkim Poście?

2026-03-17 15:29

[ TEMATY ]

Wielki Post

św. Jan Paweł II

moc modlitwy

Vatican News

Jan Paweł II o mocy modlitwy

Jan Paweł II o mocy modlitwy

Wielki Post musi pozostawić w naszym życiu silny i nieusuwalny ślad – mówił Jan Paweł II podczas swego pierwszego Wielkiego Postu w Watykanie. Ubolewając nad zanikiem praktyk wielkopostnych, podkreślał szczególne znaczenie modlitwy. Definiował ją w sposób najbardziej radykalny. Nie jako naszą rozmowę z Bogiem, ale zjednoczenie ze Słowem Odwiecznym. W archiwach Watykanu zachowało nagranie słów, które Jan Paweł II skierował wówczas do Polaków.

„Pragnę, ażeby w Polsce wiele się modlono i w czasie Wielkiego Postu, i poza Wielkim Postem, zawsze, żeby wiele się modlono, żeby polskie słowo modlitwy włączało się w to odwieczne Słowo, które stało się ciałem i które łączy, jednoczy modlitwy wszystkich ludzi, wszystkich narodów, wszystkich języków. I swoim odwiecznym Słowem przemawia do Ojca naszego, który jest w niebie. Taka jest głębia, taka jest tajemnica modlitwy. Niech ta tajemnica nigdy nie przestanie być udziałem polskich serc” – prosił Jan Paweł II.
CZYTAJ DALEJ

Przełomowe głosowanie w Szkocji: ustawa o wspomaganym samobójstwie odrzucona

2026-03-18 14:00

[ TEMATY ]

eutanazja

Vatican Media

Po burzliwej debacie w parlamencie, Szkoci zagłosowali przeciw ustawie o wspomaganym samobójstwie dla terminalnie chorych dorosłych.

To moment historyczny. Nie przeszła ustawa, która, jak mówili jej przeciwnicy, oznaczałaby „katastrofę pod względem sposobu, w jaki nasze społeczeństwo radzi sobie z chorobą i niepełnosprawnością”, pozostawiając osoby bezbronne na pastwę wyzysku i nadużyć, a potencjalnie prowadząc do sytuacji, w której zabezpieczenia zostaną w przyszłości złagodzone.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję