Reklama

Niedziela Wrocławska

Wakacje 2013

Wyczekane, tym razem także pod względem pogody, upragnione wakacje czas zacząć! Zacząć i przeżyć je tak, by do kolejnych wystarczyło sił i entuzjazmu

Niedziela wrocławska 26/2013, str. 1

[ TEMATY ]

wakacje

Bożena Sztajner/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkałam się z opinią, że wakacje w lipcu i sierpniu to przeżytek i że zdecydowanie trzeba je przesunąć i ustalić na czerwiec i lipiec. Powodem miałaby być pogoda, która, jak widzieliśmy już w połowie czerwca, coraz szybciej zaskakuje gorącymi, długimi dniami. Coraz częściej sierpień w Polsce bywa już kapryśny i deszczowy… Nawet jeśli to dobry pomysł i kiedyś doczekamy się zmian w roku szkolnym i akademickim, to tego lata wszystko pozostaje „po staremu”. Uczniowie opuścili szkolne ławki, studenci zdają ostatnie (oby!) egzaminy, a dorośli odliczają czas pozostały do wyjazdu na urlop.

Czas wakacji rozpoczynamy także we wrocławskiej „Niedzieli”. Oznacza to ciekawe teksty dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, ale i miejsc, które z pewnością warto odwiedzić podczas urlopu. W kolejnych numerach znajdą więc Państwo opowieści o świętych, błogosławionych i kandydatach na ołtarze pochodzących z Dolnego Śląska, o malowniczych szlakach turystycznych, a także o sposobach na spędzanie wakacji w mieście. Nie zabraknie również aktualnych informacji z regionu, opisów kolejnych parafii archidiecezji oraz porad wrocławskich Bonifratrów. Oczywiście, jak co roku, skupiamy się głownie na miejscach związanych z Dolnym Śląskiem, promując region i obalając przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Tradycyjnie i niezmiennie zachęcamy również do spędzenia tego czasu z Bogiem, do stałej gorliwości w modlitwie i uczęszczania na Mszę św., gdziekolwiek spędzamy urlop. Dobrą okazją do tego może być również Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, która w sierpniu wyruszy na szlak. W Kościele w tym czasie wspominać będziemy także wielu świętych, którym poświęcone są liczne kościoły i kapliczki w regionie - warto sobie o nich przypomnieć i zajrzeć do nich właśnie z okazji patronalnego święta.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013-06-26 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stypendyści na wakacjach

Wakacje to dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyjazdy na obozy. Gimnazjaliści i licealiści spędzają lato w Olsztynie, zaś studenci - w Wadowicach.

Dla setek stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest to pierwszy wyjazd z fundacyjną wspólnotą, dla dziesiątek - może pierwszy w życiu dłuższy wyjazd z domu rodzinnego. Można by rzec: aż strach się bać. Dlaczego?
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Belgia: Po ponad 450 latach obecności jezuici opuszczają Liège. Przykry znak obecnych czasów?

2026-06-17 21:17

[ TEMATY ]

Belgia

jezuici

pl.wikipedia.org

Symbol Towarzystwa Jezusowego (zakonu jezuitów)

Symbol Towarzystwa Jezusowego (zakonu jezuitów)

Msza św. dziękczynna odprawiona przez biskupa Jean-Pierre'a Delville'a 13 czerwca oznaczała koniec nieprzerwanej obecności, która rozpoczęła się w XVI wieku. Oprócz emocji wywołanych tym pożegnaniem, wydarzenie to rodzi pytania o przyszłość wielodzietnych rodzin zakonnych w Europie - informuje francuski portal tribunechretienne.com.

13 czerwca 2026 roku diecezja Liège oficjalnie pożegnała jezuitów podczas uroczystości, której przewodniczył biskup Jean-Pierre Delville. Po 456 latach nieprzerwanej obecności, Towarzystwo Jezusowe opuszcza Liège. Prawie 600 osób wypełniło kościół św. Krzysztofa na Mszy św. dziękczynnej. Księża, zakonnicy, zakonnice, alumni, nauczyciele i parafianie przybyli, aby oddać hołd dziełu, które głęboko ukształtowało duchowe, intelektualne i edukacyjne życie regionu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję