Reklama

Niedziela Legnicka

Podwórkowe koła Żywego Różańca dzieci

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę 2 czerwca odbyła się w Krzeszowie pielgrzymka kół Żywego Różańca Dzieci z regionu Dolnego Śląska. Do naszego sanktuarium został zaproszony bp Antoni Długosz z Częstochowy, o. Piotr Dettlaff z Telewizji Trwam w Toruniu, Magdalena Buczek - założycielka podwórkowych kół różańcowych dzieci.

W koncelebrowanej Eucharystii wzięli udział: nasz rodak dziekan ks. płk Jan Mrowca z Rzekunia w diecezji łomżyńskiej, franciszkanin z parafii pw. św. Jana w Legnicy, ks. Zygmunt Mokrzycki i ks. Adam Mokrzycki z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu. Przybyli także kawalerowie i damy Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie wraz z ks. prof. Jerzym Misiurkiem z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i ks. prał. Marek Rumiński, proboszcz katedry w Toruniu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas uroczystości w bazylice krzeszowskiej gościliśmy Zespół górali z Borówna, z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze oraz Zespół muzyczny z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze pod kierownictwem Bogdana Niemasika.

Eucharystia wraz z koncertem piosenek religijnych w wykonaniu bp. Antoniego Długosza była transmitowana przez Radio Maryja. Na zakończenie kustosz sanktuarium zaprosił wszystkich gości na pyszną grochówkę krzeszowską.

2013-06-20 10:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Różańcu jest moc!

Niedziela legnicka 43/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Pielgrzymka zawsze zaczyna się od modlitwy różańcowej w bazylice

Pielgrzymka zawsze zaczyna się od modlitwy różańcowej w bazylice

Podczas pielgrzymki Żywego Różańca krzeszowskie sanktuarium odwiedziło blisko 4 tys. pielgrzymów, którzy każdego dnia sięgają po różaniec.

Każda z osób, która przybyła na doroczną pielgrzymkę, ma swoją historię związaną z tą modlitwą. Wysłuchaliśmy kilku świadectw.
CZYTAJ DALEJ

Nowe ekspertyzy ws. wypadku i śmierci posła Łukasza Litewki

2026-05-29 13:21

[ TEMATY ]

wypadek

poseł Łukasz Litewka

zabronione substancje

Duszpasterstwo Parlamentarzystów

Kierowca podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym zginął poseł Łukasz Litewka był badany, czy jego organizmie nie było substancji, które mogłyby wpłynąć na jego percepcję czy zdolności motoryczne – poinformowała prokuratura. Wiadomo też, że kierujący w chwili wypadku nie używał telefonu.

Znany z działalności charytatywnej Łukasz Litewka, 36-letni poseł Lewicy z Sosnowca, zginął 23 kwietnia. Został potrącony przez samochód Mitsubishi Colt, gdy jechał rowerem ul. Kazimierzowską w Dąbrowie Górniczej. Po wypadku zatrzymany został kierowca auta, który usłyszał zarzut.
CZYTAJ DALEJ

Św. Paweł VI - najważniejsze fakty i polskie wątki

2026-05-29 21:21

[ TEMATY ]

Paweł VI

Vatican Media

Kościół powszechny 29 maja wspomina papieża św. Pawła VI. Z tej okazji Vatican News przypomina szczególne wydarzenia z jego życia. Są również polskie akcenty.

Giovanni Battista Montini, przyszły papież Paweł VI, urodził się 26 września 1897 r. w Concesio. 29 maja 1920 r. przyjął święcenia kapłańskie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję