Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Synod na roboczo

W niedzielę 9 czerwca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy odbyło się pierwsze robocze spotkanie wszystkich członków komisji I Synodu Diecezji Świdnickiej.

[ TEMATY ]

Świdnica

diecezja świdnicka

ks. Marek Korgul

synod diecezji świdnickiej

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

W pracach synodu udział biorą trzej kustosze najważniejszych diecezjalnych sanktuariów maryjnych

W pracach synodu udział biorą trzej kustosze najważniejszych diecezjalnych sanktuariów maryjnych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń oraz omówienia oczekiwań związanych z pracą w komisjach tematycznych. Uczestnicy rozpoczęli spotkanie wspólną modlitwą, zawierzając Panu Bogu dzieło synodu. Ks. prał. Marek Korgul wyraził wdzięczność za zaangażowanie członków komisji: - Bardzo dziękuję za waszą odpowiedź na to pierwsze spotkanie wszystkich członków komisji i podkomisji synodu. Chcieliśmy, aby spotkali się pod przewodnictwem tych właśnie osób wszyscy członkowie komisji, które przez najbliższe pięć lat będą pracowały w synodalnych komisjach tematycznych - przekazał sekretarz synodu.

Z kolei Marek Kośny - członek sekretariatu przedstawił strukturę synodu oraz sposób pracy komisji: - Chodzi o to, żeby komisje były miejscem koordynacji prac, żeby te rzeczy, które będą powstawały, wzajemnie się przenikały i były konfrontowane pomiędzy poszczególnymi komisjami – wyjaśniał.

Spotkanie miało na celu zintegrowanie członków komisji oraz zapoznanie ich z celami i strukturą synodu. W drugiej części spotkania członkowie komisji pod przewodnictwem wyznaczonych osób rozeszli się do sal, gdzie odbyły się pierwsze robocze zebrania w ramach komisji tematycznych. Dyskutowano nad tematyką, zadaniami oraz strukturą przyszłych działań, podkreślając znaczenie dialogu i współpracy w ramach diecezji.

Mirosław Benedyk/Niedziela

Mirosław Benedyk/Niedziela

Mirosław Benedyk/Niedziela

Mirosław Benedyk/Niedziela

Mirosław Benedyk/Niedziela

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-06-09 19:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Liturgia, która prowadzi drogą światła

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

Wigilia Paschalna

Hubert Gościmski

Bp Marek Mendyk podczas poświęcenia ognia i paschału przed katedrą świdnicką na rozpoczęcie Wigilii Paschalnej

Bp Marek Mendyk podczas poświęcenia ognia i paschału przed katedrą świdnicką na rozpoczęcie Wigilii Paschalnej

W świdnickiej katedrze w sobotnią noc 19 kwietnia odbyła się najważniejsza celebracja roku liturgicznego – Wigilia Paschalna. Uroczystości przewodniczył biskup świdnicki Marek Mendyk, który wygłosił również paschalną homilię. W koncelebrze uczestniczył biskup senior Ignacy Dec oraz duszpasterze parafii katedralnej. Liturgia rozpoczęła się od poświęcenia ognia i paschału przed katedrą, który do wnętrza świątyni wniósł diakon.

– Liturgię Wigilii Paschalnej wyróżniają dwa znaki: ogień, który staje się światłem, oraz woda – znak życia i chrztu – mówił w homilii bp Mendyk, wprowadzając wiernych w głębię symboliki świętej nocy. – To światło mówi nam o Chrystusie jako prawdziwej zarannej gwieździe, która nie zachodzi na wieki – dodał, podkreślając zwycięstwo światła nad ciemnością, życia nad śmiercią.
CZYTAJ DALEJ

Kraków/ 14 osób ewakuowanych po zawaleniu się dachu w opuszczonej kamienicy

2026-03-14 21:45

[ TEMATY ]

zawalenie

Adobe Stock

14 mieszkańców budynków przy ul. Grzegórzeckiej zostało w sobotę wieczorem ewakuowanych po tym, jak w pobliskiej kamienicy zawalił się dach. Według wstępnych ustaleń, nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej Hubert Ciepły, dach pustostanu zawalił się około godz. 18.
CZYTAJ DALEJ

Wielkopostny Kadr z Niedzielą #22

2026-03-14 18:13

screen YT

Zapraszamy do naszej wielkopostnej drogi formacyjnej poprzez treści, które znajdziemy na portalu www.niedziela.pl - Zazwyczaj rozważaliśmy słowo Boże, ale teraz chcemy zobaczyć na efekt rozważania słowa Bożego. Spojrzymy na artykuły formacyjne na portalu www.niedziela.pl i spróbujemy w tym duchu sięgnąć do tego, co może nas podnieść na duchu i zmienić nasze życie.

Zamknij X
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję